Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

niedziela, 20 marca 2016

Wielkie Państwo Rzeczpospolitej Wielu Narodów #1

                 Ostatnie wydarzenia na świecie dają dużo do myślenia. Europa jest słaba o ile jeszcze tak naprawdę istnieje. Wiele osób mówi o tym ile dała nam Unia Europejska, ile pieniędzy, ile dobra dla całego kraju. Nie neguję tego, gdyż tak naprawdę moim zdaniem nikt tego nie wie czy wejście do Unii Europejskiej się nam w 100% opłaciło. Jak zawsze są plusy i minusy. Ktoś powie, że dostaliśmy mnóstwo funduszy, dzięki nim wielu ludzi ma pieniądze, z kolei ktoś drugi odpowie, no dobrze a ile straciliśmy , ile musieliśmy i wciąż musimy oddawać krajom zachodnim? Myślę, że jak zwykle to opłaciło się najbardziej tym, którzy nie do końca potrzebowali tej pomocy, jednak w jakimś małym stopniu o dziwo, udało się coś uszczknąć z tego interesu zwykłemu szaremu Kowalskiemu. Jeżeli nawet Unia nam pomogła to odpowiem w bardzo prosty sposób: Polityka to bardzo brutalny sport. Zawsze są wygrani i przegrani, jednak jeżeli spojrzymy na historię to dostrzeżemy, że niektórzy są wiecznie zwycięzcami. Przykładów jest mnóstwo jednak myślę, że najlepszym są Niemcy. Faktycznie zostali zablokowani po I wojnie światowej, jednak wystarczył Adolf Hitler i drobna pomoc USA, a III Rzesza stała się mocarstwem w zaledwie kilkanaście lat. Po II wojnie światowej względnie Niemcy, również przeżyli kryzys. Ich państwo zostało przedzielone na pół z czego jedna połówka była w ruinie, jednak dziś po prawie 20 latach, znów są mocarstwem gospodarczym i jednym z najważniejszych światowych graczy. To pokazuje, że przegrany tak naprawdę został zwycięzcą.



               Po tym długim wstępie można by wywnioskować, że warto sprzymierzać się z takim państwem, które posiada tak ogromny potencjał. Niestety jednak w mojej opinii odpowiedź brzmi nie. Znów cofnijmy się wstecz, a nawet w odległą historię. Gdy powstawały mocarstwa to tworzyły je pojedyncze plemiona. Tak było z Germanami i identycznie z Polakami. Dlaczego te plemiona się ze sobą nie skrzyżowały? Ponieważ ludzie mieli inne myślenie, bardziej prymitywne, nieufne, ale to właśnie pozwalało im przetrwać. Germanie scalili swoje państwo wcześniej niż my. Zgodnie z logiką, jeżeli chcę być zauważany muszę uderzać tam gdzie odniosę zwycięstwo, wśród równych lub gorszych od siebie. Dzięki temu Mieszko I ukształtował państwo typowo polskie, bez żadnych zmian rasowych. Tak samo działo się później... Nic nam nie dały sojusze z Prusami, czy z Rosją, gdyż od zawsze z nimi walczymy, jednak niektórzy nasi władcy i królowie byli na tyle mądrzy, że potrafili obracać się w kręgach niższych np. Litwa przed chrztem była nikim, to Polska ich ukształtowała i stworzyła z nimi swego rodzaju mocarstwo, z którym trzeba się było liczyć swego czasu. Prawie tak samo stało się z Węgrami, jednak ci byli praktycznie równi nam łatwo, więc było z pomocą dyplomacji jeszcze bardziej powiększyć państwo. Wiele osób o tym zapomina jednak to Polska była największym mocarstwem europejskim w XVI w.



    
             Tym samym można dostrzec na wielu przykładach, gdy Polska próbowała zawrzeć jakiekolwiek sojusze z innymi o wiele potężniejszymi państwami zawsze kończyło się to fiaskiem, praktycznie nie uzyskaliśmy żadnej pomocy. Świetnym przykładem na to jest 1 września 1939 r. kiedy to zostaliśmy zaatakowani przez III Rzeszę, później 17 września 1939 r. nasz sojusznik zadaje nam cios w plecy, a nikt z naszych ówczesnych sojuszników nie zareagował. Polska została zostawiona sama sobie, a my jak zwykle liczyliśmy, że ktoś nas uratuje. Jeżeli chce się być państwem, z którym praktycznie każdy musi się liczyć, to wedle zasady "Umiesz liczyć, licz na siebie" trzeba działać samemu. W tym momencie widzi, że wojna przybrała nowy wymiar walki, oficjalnie  zwana wojną hybrydową. Kryzys migracyjny, wojna na Ukrainie, epidemia Eboli i wiele innych przypadków pokazują, że pomimo zapewnień Polska nie jest w ogóle przygotowana na żaden kryzys. W tym momencie to Unia Europejska narzuca nam ilość imigrantów/terrorystów do przyjęcia, zabija nasz przemysł węglowy, który i tak według mnie jest nieudolny i powinien zostać ograniczony, a na jego miejsce powinny zostać wprowadzone innowacyjne źródła przemysłu, nie wspomaga nas, gdy przez nią Rosja wprowadziła embargo na wiele produktów z Polski. W tym wszystkim jest jednak światełko w tunelu... Są to pierwotne kraje, które są gotowe do współpracy z nami. Gdyby udało się nam utworzyć wspólny kraj podzielony na dystrykty to faktycznie stalibyśmy się potęgą. Węgry, Czechy, Słowacja czy tego typu kraje, które kiedyś były pod naszym władaniem dobrze wiedzą, że Polska niesie za sobą tylko rozwój. Pokazują to ostanie lata, w których naprawdę zrobiliśmy duży postęp, jednak gdy czytam w podręczniku do geografii, że Polska jest krajem lepiej od USA, to naprawdę nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Polacy mają na przestrzeni ostatnich wieków tą wadę, że nie potrafią sami do niczego dojść, tylko zawsze liczą na czyjąś pomoc, o czym już wcześniej wspominałem. Gdybyśmy utworzyli Państwo Rzeczpospolitej Wielu Narodów, dawało by to szansę 80% na jeszcze szybszy rozwój, a nawet 100% gdyby udało nam się wprowadzić do sejmu i do władzy normalnych ludzi, którzy nie rozkradaliby narodowego majątku, a tym bardziej sprzedawali go innym państwom, często za bezcen. Przy utworzeniu tego państwa, nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że rozwijalibyśmy się niczym III Rzesza, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
                To by było na tyle w tym artykule, mam nadzieję, że Polska wreszcie kiedyś weźmie się za siebie, bo w pewnym momencie może być już za późno.
                Teraz jednak parę słów o całym blogu. Jest to źródło rozgłosu i promowania projektu "Human Club" działającego z inicjatywy pewnego młodego człowieka. Mój klub zamierza dyskutować na wszelakie tematy, jednak nie sposób nie udzielać o polityce :) dlatego może się pojawiać wiele jej wątków tu i w każdym innym miejscu, w którym działam. Jeżeli chcesz widzieć o mnie coś więcej zapraszam do opisu bloga.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz